►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Mimarlık Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü; profesyonellerden ve akademisyenlerden oluşturduğu akademik kadrosu ile tasarım eğitiminde sürekli zenginleşmeyi hedefliyor ve bu yolla oluşan geniş bir perspektifi eğitime aktarıyor. Bölümümüz uygulamaya yönelik, yaratıcılığı vurgulayan, bir eğitim yaklaşımını benimsiyor. Çeşitli sektörlerden yerel, ulusal ve uluslararası firmalarla Üniversite-Sanayi işbirliğiyle yürütülen eğitim projeleri öğrencileri çok daha deneyimli, disiplinlerarası çalışmaya yatkın ve profesyonel hale getiriyor.

Bölüm mezunlarımız, ulusal ve küresel düzeyde etki yapan nitelikli tasarımların geliştirilmesine katkıda bulunarak, Türkiye’de Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde akademik liderler olarak rol oynuyor. Bölümümüzün dünyanın çeşitli ülkelerinden tasarım okullarıyla öğrenci ve öğretim üyesi değişimi anlaşması bulunuyor. Üniversitemizde veya fakültemizde yer alan diğer bölümler ile gerçekleştirilen çift anadal ve yan dal anlaşmalarıyla öğrencilerimiz, ilgi duydukları alanlarda eğitim yelpazelerini genişletebiliyor.ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız endüstri ürünleri tasarımcısı olarak sanayide çoklu üretim yapan tüm sektörlerde iş hayatına atılmaktadır. Bölüm mezunları mobilya, otomotiv ve benzeri ulaşım araçları endüstrisi, beyaz eşya ve elektrikli-elektronik ürün, dayanıklı tüketim ürünleri, fuar-stand tasarımı ve organizasyon-etkinlik tasarımı, medikal ve tıbbi ürün, yat tasarımı, seramik ve vitrifiye ürünler, ambalaj, kullanıcı deneyimi ve ürün arayüzü ile ilgili firmalar vb. sanayilerde iş olanaklarına sahip olabilmektedirler.

►Mezunlarımız

► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz

         

 


 

Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 1996 yılından beri toplam 423 adet Endüstri ürünleri Tasarımcısı mezun vermiştir. Mezunlarımız ürün tasarımı, ambalaj, aydınlatma, mobilya, yat , otomotiv, cam ürünler, beyaz eşya gibi sektörlerin yanı sıra akademik alanlarda da çalışmalarını sürdürmektedirler.  Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunlarımızın yüksek öğrenim gördüğü ve çalıştığı kurumları görmek için tıklayınız.