S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

1. Sıkıntı yaşadığım bir konuyla alakalı olarak danışmam gereken birimler nelerdir?
C: Akademik konularla alakalı yaşadığınız sıkıntılar da öncelikle danışmanlarınız, bölüm başkanlıklarından destek alabilirsiniz. İdari konular da ise öncelikle bölüm sekreterlikleriniz, fakülte sekreterinizden destek alabilirsiniz.

2. Başvuracağım konu hakkında fakülteme gelmeden başvurumu yapabilir miyim?
C: Fakülte içi konular hakkında yapacağınız başvurunuzun geçerliliğin olması için başvuru dilekçenizin bir yazı numarası olması ve kayda alınmış olması gerekmektedir. Bu nedenle uzaktan yapacağınız başvurular kabul olmayacaktır.

3. Staj başvuru evraklarımı hangi dönemler içerisinde getirmeliyim?
C: Staj başvuru evraklarınız fakültemizin dönem içinde ilan ettiği dönemler içerisinde getirilmelidir. Başvuru tarihleri içerisinde getirilmeyen evraklar kabul edilmeyecektir.

4. Ders kayıt dilekçesinde doldurulması gereken kısımlarda eksiklerim var? Dilekçemi bu şekliyle teslim edebilir miyim?
C: Ders kayıt dilekçelerinde sizin tarafına ait olan iletişim, bölüm, danışman vb. bilgiler, talep ettiğiniz dersin kodu, adı, add-drop-withdraw etmek istediğiniz kısımlar, açıklama kısmı, ders programı, danışman ve bölüm başkanı onayı doldurulmayan alanlar bölümlerimizce kabul edilmeyecektir. Bu alanların tam anlamıyla doldurulup, bölümünüze teslim edilmesi gerekmektedir.

5. Resmi tatil, dini bayramlar ve haftalık tatil günlerinde fakülteme dilekçeyle başvurabilir miyim?
C: Belirtilen günlerde fakültemiz de çalışma olmayacağı için başvurular resmiyet kazanmayacaktır.

6.  Fakültemizin bağlı bulunduğu yönetmeliklerle alakalı detaylı bilgiyi nerelerden alabilirim?
C. Bağlı bulunduğumuz yönetmelik vb. bilgileri üniversitemizin ve fakültemizin internet sitelerinden, fakültemizden ise danışmanlar, bölüm başkanlıkları ve fakülte sekreterimizden alabilirsiniz.

7: Erasmus, Exchange, Farabi gibi değişim programları hakkında nereden bilgi alabilirim?
C: Değişim programları hakkında okulumuzun Uluslararası Ofis birimi, fakültemizde ise Erasmus Koordinatörleri'mizden bilgi alabilirsiniz.