2018-2019 ÖĞRETİM YILI YAZ DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN;

 

EVRAK TESLİM TARİHLERİ:

MAYIS AYININ 2. HAFTASI (6 Mayıs 2019 – 10 Mayıs 2019)

 

EVRAK TESLİM YERİ:

BÖLÜM SEKRETERLİKLERİ

 

STAJ YAPILABİLECEK TARİHLER:

  • Yaz Okulunda Ders Almayanlar İçin:

1 HAZİRAN 2019 – GÜZ DÖNEMİ DERSLERİNİN BAŞLAMASINA 1 HAFTA KALA (Henüz açıklanmadı – Eylül 2019)

  • Staj süresi tek seferde 30 gün olup KESİNLİKLE BÖLÜNEREK YAPILAMAZ.

 

 

2018-2019 ÖĞRETİM YILINDA YAZ DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN EVRAKLARINI TESLİM EDERKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KONULAR;

 

Ø STAJ FORMLARI ÖĞRENCİ TARAFINDAN EKSİKSİZ VE DOĞRU DOLDURULMALIDIR.

Ø STAJ İÇİN İSTENİLEN EVRAKLAR TAM OLMALIDIR.

Ø ŞİRKETTEN GEREKLİ ONAY YAZILARI VE GEREKLİ İMZALAR ISLAK OLARAK DOLDURULMALI, TAM OLMALI VE ZAMANINDA ŞİRKETTEN TESLİM ALINMALIDIR.

Ø TESLİM EDİLECEK OLAN FORMLAR VE EVRAKLAR DOĞRU SIRALAMADA DÜZENLENEREK, ÖĞRENCİ TARAFINDAN TESLİM EDİLMELİDİR.

Ø TESLİM EDİLECEK OLAN FORMLAR VE EVRAKLAR ÖĞRENCİ TARAFINDAN HEM ASILLARI HEM FOTOKOPİLERİ OLACAK ŞEKİLDE 2 SET HALİNDE HAZIRLANARAK TESLİM EDİLMELİDİR.

Ø ”STAJ BAŞVURU FORMU” BELGESİNİN FAKÜLTE DEKANI TARAFINDAN ONAYLANMASI İÇİN DİĞER BELGELER EKSİKSİZ BİÇİMDE TAMAMLANDIKTAN SONRA, DEKAN’A İMZALATILIR. SONRA BÖLÜM SEKRETERİYLE KONTROLÜ SAĞLANIP, BÜTÜN BELGELER ÖĞRENCİ TARAFINDAN SIRALI BİÇİMDE DÜZENLENEREK BÖLÜM SEKRETERİNE TESLİM EDİLMELİDİR. ( BU HUSUSTA SORUMLULUK ÖĞRENCİLERİNDİR. )

Ø EVRAK TESLİM TARİHİNİ GEÇİRİLMEMELİDİR. ( TESLİM TARİHİ (10 MAYIS 2019 SAAT 17.00’DA ) BİTTİKTEN SONRA GETİRİLEN EVRAKLAR KESİNLİKLE TESLİM ALINMAYACAKTIR.)

Ø EVRAKLARI EKSİK OLAN BAŞVURULAR KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Ø STAJ TARİHLERİ KESİNLEŞMİŞ OLMALIDIR, DAHA SONRA STAJ TARİHLERİNDE KESİNLİKLE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Ø STAJ TARİHLERİ İLE İLGİLİ SORUNLARINIZDA DANIŞMANLARINIZDAN DESTEK ALINIZ.

Ø STAJ SÜRESİNCE CUMARTESİ GÜNLERİ İŞ GÜNÜNDEN SAYILIYORSA FORM 3’ÜN EN ALTINA “CUMARTESİ GÜNÜ İŞ GÜNÜNDEN SAYILIYOR” İBARESİ YAZILMALIDIR.

Ø AKRABA ŞİRKETLERİNDE YADA YAKINLIK BAĞI OLDUĞUNUZ ŞİRKETTE STAJ YAPILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR. AKSİ TAKDİRDE STAJINIZ GEÇERLİ SAYILMAYACAKTIR.

Ø  STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN, STAJ EVRAKLARINI YUKARIDA GEÇEN MADDELERE EKSİKSİZ BİÇİMDE UYARAK, BÖLÜM SEKRETERİNE ŞAHSEN TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTE VE EVRAK İŞLEMLERİNİ SON GÜNE BIRAKMAMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

DEĞERLİ ÖĞRENCİLER STAJ BAŞVURUSU YAPARKEN YUKARIDAKİ MADDELERE DİKKAT ETMENİZ DEKANLIK VE BÖLÜM BAŞKANLIĞINCA ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR. LÜTFEN EVRAK TESLİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİNİZ.

 

DEĞERLİ MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ;

  • STAJ EVRAKLARINIZI EN GEÇ MAYIS AYININ İKİNCİ HAFTASINA DENK GELEN CUMA GÜNÜ SAAT 17.00’A KADAR EKSİKSİZ TESLİM ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. EK SÜRE GİBİ BİR DURUM KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.
  • STAJ TARİHLERİNİ EKSİK YA DA YANLIŞ VERİLMESİ, YAZILMASI YA DA BİLDİRİLMESİ HALİNDE TÜM STAJ İŞLEMLERİ İPTAL EDİLECEKTİR.
  • EVRAKLARINIZI BİZZAT BÖLÜM SEKRETERLERİNE TESLİM ETMENİZ GEREKMEKTEDİR. (KAPININ ALTINDAN ATILAN FORMLAR YA DA BAŞKA BİRİLERİ İLE İLETİLEN FORMLAR KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKİTİR.)
STAJ FORMLARININ DİJİTALLERİNE http://mimarlik.yeditepe.edu.tr/tr/formlar-dilekceler adresinden ulaşabilirsiniz.

paylaş