►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Mimarlık Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Mimarlık mesleği, insan yaşamının değdiği her kapsam ve ölçekteki mekânı konu alır, tasarlar ve uygulanmasını yönlendirir. Bölümümüzün öncelikli hedefi çok daha iyi bir dünya ve gelecek için mimarlık pratiğinin sağlayabileceği tüm yaratıcı ve güçlü olanakları kullanabilecek, sorunlara analitik yaklaşımla akılcı çözümler üretebilecek, toplumsal ve çevresel sorumluluğu gelişmiş, nitelikli ve araştırmacı bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda Mimarlık Bölümü; disiplinlerarası ve bütüncül eğitim yaklaşımı, güçlü akademik kadrosu, uzun yıllara yayılan tecrübesi, bilimsel ve sosyal etkinlikler gibi birçok özellikleri ile öğrencilerine eğitim veriyor. Bunun yanı sıra, öğrencilerimizin disiplinlerarası konularda kendilerini geliştirmeleri ve yurt dışı deneyimi kazanmaları için, bölümümüz öğrencilerine Erasmus programı kapsamında yurt dışında birçok anlaşmalı üniversiteden eğitim alabilme olanağının yanında, üniversitemizin diğer bölümleri ile çift anadal ve yan dal yapabilme fırsatı sunuyor.


Mimarlık Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; kamu ve özel kuruluşlarda çalışabiliyor veya kendi mimarlık bürolarını açabiliyor. Ayrıca üniversitelerde akademik kariyere yönelebiliyor.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz

         


 

paylaş