►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Fotoğraflarla Mimarlık Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Çağdaş dünyanın hızlı kentleşme sürecinde her geçen gün doğa ile insan arasında kopukluk giderek artıyor. Bu sorunun önlenmesi ve giderilmesi noktasında Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı çalışma alanının önemi giderek daha ön plana çıkıyor. Bölümümüz alanında ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin, gelişmelere açık ve doğaya saygılı, tasarımcı bireyler yetiştiriyor.
Çalışma alanları ise kent içi ve dışındaki tüm özel ve kamusal açık alanların planlaması ve değişik ölçeklerde uygulamaların hayata geçirilmesini kapsıyor. Bu çerçevede ele alınan konular arasında her ölçekte kentsel tasarım/dönüşüm projeleri, kent parkları, kent meydanları, sahil düzenlemeleri, tatil köyleri ve turizm alanlarının çevre düzenlemeleri, doğal ve kültürel koruma alanları vb. sayılabilir. Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlarına duyulan ihtiyacın büyümesine paralel olarak iş olanakları da hızla artıyor.
Öğrencilerimiz farklı üniversitelerle kurduğu bağlantılar ve karşılıklı Exchange ve Erasmus anlaşmaları sayesinde yurt dışı deneyimlerine sahip oluyorlar.


Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; Peyzaj Mimarlığı, Kentsel Tasarım ve Şehircilik, Mimarlık ve İnşaat ofislerinde çalışabildikleri gibi; Belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü gibi birçok kamu kurumunda da görev alabilirler.

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz

         


 

paylaş